חתונה אזרחית בהונג קונג

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הונג קונג, שבמשך עשרות שנים הייתה מדינת חסות של בריטניה הגדולה, נחשבת כיום לחלק מהרפובליקה העממית הסינית. יחד עם זאת, מדובר במדינה בעל מעמד מיוחד, כך שיש לה שליטה רבה בענייניה הפנימיים.

להונג קונג כלכלה עצמאית והיא נחשבת להרבה יותר ידידותית מבחינת זכויות הפרט. כחלק מהחופש הרב יחסית, ניתן לראות כי נישואין אזרחיים במדינה זו נפוצים מאוד ומגיעים אליה גם אזרחים זרים שמעוניינים לערוך חתונה אזרחית. מכיוון שבישראל חתונה אזרחית איננה מקובלת אך קיימת הכרה בתנאים מסוימים בתעודת נישואין מחו"ל, ישנם כאלה המביעים עניין רב באפשרות הזאת.

הרשמה לנישואין ומסמך מזהה

השלטונות האזרחיים של הונג קונג משתדלים שלא להערים קשיים מיותרים על זוגות המבקשים להינשא בחתונה אזרחית. גם אזרחי מדינות זרות, גם כאשר אף אחד מבני הזוג איננו אזרח של הונג קונג או של סין, יכולים ללא קושי להירשם לנישואין אזרחיים במדינה.

במה צריך להצטייד כאשר רוצים להירשם לנישואין? הדבר הראשון הוא אמצעי זיהוי מקובלים. האמצעי הראשון ברור – עבור אזרחים זרים מדובר בדרכון. כאשר מדובר במקומיים, יש צורך להציג תעודת לידה. למעשה, גם על אזרחים זרים להציג תעודת לידה אך כמובן שמבקרה זה לא ניתן להסתפק בתעודה הכתובה עברית. יש צורך בתרגום של התעודה ואישור נוטריוני לכך שהתרגום אושר.

על פי החוק המקומי של הונג קונג, חתונה אסורה על קטינים, אך במקרים מסוימים ניתן להתגבר על כך באמצעות אישור בכתב. אישור כזה צריך להינתן על ידי האב או מי שמונה כאפוטרופוס של כל אחד מבני הזוג. ראוי לציין כי בהונג קונג ייחשב כל מי שגילו נמוך מ-21 לקטין.

החל מגיל 16 שנים ועד לגיל 21 אם כן, חתונה אזרחית פחות רלוונטית לאזרחי מדינות זרות כי יש קושי להוכיח הסכמה של ההורים. מגיל 21 ויותר, הופכת המשימה לקבל תעודת נישואין אזרחית מהונג קונג להרבה יותר פשוטה.

כשירות לנישואין בהונג קונג

היבט נוסף שיש לעמוד עליו כאשר רוצים להתחתן בהונג קונג זהו האסמכתא למצב המשפחתי. כל אחד מבני הזוג צריך להוכיח כי הוא כשיר לנישואין, רווק, גרוש כחוק או אלמן. ישנן מדינות שבהן מספקת הקונסוליה אישור רשמי כי אין מניעה לבני הזוג להתחתן.

עבור ישראלים, מסמך רלוונטי יותר יהיה תמצית רישום מלשכת האוכלוסין. בתמצית הרישום ניתן להשתמש כאסמכתא לרווקות. מובן שיש צורך בתרגום ואישור נוטריוני.

תרגום לאנגלית קביל בהונג קונג ואין צורך בתרגום לסינית. במידה וצריך יש להמציא גם אישור על גירושין או מסמך פטירה של בן/בת הזוג הקודם – יש גם כן צורך בתרגום. על מנת שהתהליך יהיה קל יותר, מומלץ שכל המסמכים יהיו חתומים בחותמת אפוסטיל שמעניקה תוקף בינלאומי.

הרשמה מוקדמת לנישואין בהונג קונג

על מנת לקבל תעודת נישואין מוכרת בהונג קונג, יש קודם כל להירשם כנדרש. לצורך כך, יש להגיע למשרד שבו מבצעים רישום נישואין. יש לשים לב כי רק כשבועיים וחצי לאחר ההרשמה לנישואין ניתן להינשא בפועל. זאת, על מנת לאפשר הבעת התנגדות במידה ומישהו מוצא לנכון לעשות זאת.

בהנחה שלא צפוי מכשול מסוג זה, התהליך עובר לשלב הבא בקלות. נציין כי תוקף רישום הנישואין הוא לשלושה חודשים. לאחר פרק זמן זה, יהיה צורך ברישום מחדש לרבות תשלום של אגרת הרישום.

מי שעובר את התהליך יקבל את אישור הנישואין המיוחל. זה עדיין לא הכל, גם אם שילמתם את כל האגרות הדרושות. הצעד האחרון הוא להשיג חותמת אפוסטיל על תעודת הנישואין. ללא חותמת כזאת, אין תוקף לחתונה מחוץ לגבולות הונג קונג וסין.

חתונה אזרחית בהונג קונג

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו