חתונה אזרחית בספרד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

זוגות אשר מתכננים לערוך חתונה אזרחית מחפשים פעמים רבות יעד אטרקטיבי שיהווה גם רקע מתאים לחתונה, וגם יאפשר עריכת טיול ירח דבש בתחומה של אותה מדינה. מדינות אירופה הנחשקות תמיד היו אפשרות מועדפת על זוגות ישראליים המעוניינים להינשא בחתונה אזרחית.

אירופה קרובה יחסית, ורוב המדינות ביבשת זו נמצאות בהסדרים חוקיים עם ישראל המאפשרים הכרה של מדינת ישראל בנישואין אלה. ספרד, נחשבת ללא ספק לאחד היעדים המבוקשים לחתונה אזרחית. אלא שבניגוד למדינות אחרות לא לכולם מומלץ לבחור בספרד כיעד לחתונה.

למי כדאי לערוך חתונה אזרחית בספרד?

בספרד ניתן לערוך חתונה קתולית דתית או חתונה אזרחית, אלא שארגון חתונה בספרד הוא פשוט כאשר לפחות אחד מבני הזוג הוא ספרדי או תושב ספרד. אבל כאשר איש מבני הזוג אינו אזרח ספרדי, הפרוצדורה הופכת מסובכת ביותר עד בלתי אפשרית.

שלטונות ספרד עדיין אינם ערוכים לעריכת חתונות לזרים גמורים, לכן, בקרב זוגות בהם אף אחד מבני הזוג אינו אזרח ספרדי, מומלץ לוותר על אופציית החתונה בספרד ולחפש יעד אחר. אולם, במידה ואחד מבני הזוג הוא בעל אזרחות או תושבות ספרדית, (על בן זוג שהינו תושב ספרד להוכיח כי הוא מתגורר בספרד לפחות שנתיים)  יעד זה פתוח לחתונה בפני בני הזוג. למי שמאד מתעקש על חתונה באזור, ניתן לערוך את החתונה בגיברלטר, ולאחר מכן לעבור לספרד לשם החגיגה. החוק הספרדי מתיר גם נישואין חד מיניים.

הפרוצדורות הנדרשות לעריכת חתונה בספרד

מסמכים:

 • תעודת לידה – מקור, לא צילום. במידה ותעודת הלידה אינה כתובה בספרדית, נדרש תרגום נאמן למקור חתום בידי נוטריון.
 • דרכון בתוקף.
 • אישור ממשרד הפנים או מהקונסוליה הישראלית, על כך שבני הזוג הינם רווקים או משוחררים מקשרי נישואין אחרים.
 • על בני זוג שהיו נשואים בעבר להביא אישור (טופס מקור) על כך שהם גרושים ופנויים לנישואין. כמו כן יש להציג את תעודת הנישואין המקורית. המקור חייב להיות מתורגם לספרדית וחתום בחתימת נוטריון.
 • בני זוג שהינם אלמנים צריכים להציג תעודת נישואין ותעודת פטירה, כאשר יש להציג את התעודות המקוריות. על התעודות להיות מתורגמות וחתומות בחתימת נוטריון.
 • בן הזוג אשר הוא בעל אזרחות או תושבות ספרדית צריך להציג תעודת Empadronimiento. כל אדם המתגורר בספרד ואשר אינו אזרח ספרדי מחויב להוציא תעודה זו במשרדי הרשות המקומית בה הוא מתגורר. זו מעין "תעודת זהות" לזרים בספרד, והיא מקנה להם זכויות כמו ביטוח לאומי, קבלת שירותי בריאות ועוד.
 • מסמכים מתורגמים לאנגלית מחויבים להיות חתומים גם בחותמת אפוסטיל.

הפרוצדורה הנדרשת לארגון טקס החתונה

 • מילוי טופס בקשה לנישואין. את הטופס ניתן להשיג ב- civil registry (משרד הרישום האזרחי) או ב- district court (בית המשפט המקומי), במקום בו תיערך החתונה. על הטופס להיות חתום בידי שני בני הזוג וכן יש למלא בו את כל הפרטים: שם מלא, מקצוע, אזרחות, אזרחות של ההורים ועוד. את המסמכים יש להגיש לבית המשפט המקומי.
 • לאחר קבלת המסמכים אצל השופט הממונה, תיערך בדיקה, ולרוב לאחר כ- 15 יום יתקבל האישור לנישואין ממשרד הרישום המקומי.
 • טקס חתונה אזרחית בספרד נערך בבית המשפט המקומי.
 • לאחר טקס החתונה ינפיק משרד זה גם את תעודת הנישואין.

כיצד להתארגן לחתונה בספרד?

ישנן שתי אפשרויות לארגון חתונה בספרד:

 • ארגון עצמאי של בני הזוג, אשר משיגים בכוחות עצמם את כל האישורים, פונים לבית המשפט המקומי הספרדי וקובעים תאריך לחתונה, ומארגנים את כל הסדרי הטיסה והלינה.
 • פניה למשרד נסיעות המתמחה בארגון חתונות אזרחיות בחו"ל ומשווק חבילות חתונה  – טיסות לברצלונה תמצאו כאן

חתונה אזרחית בספרד, אם כן, אפשרית רק כאשר אחד מבני הזוג הינו בעל אזרחות או תושבות ספרדית.

נישואין אזרחיים עם אזרח זר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן