תעודת זוגיות – למה זה טוב?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פעמים רבות, כאשר מגיעה השעה למסד את הקשר ולתת לו תוקף חוקי, מתחתנים, אולם בשביל רבים מאתנו חתונה במדינת ישראל איננה אפשרית. בישראל יש רק דרך אחת המוכרת על ידי הממסד להתחתן והיא חתונה ברבנות.

חתונה ברבנות איננה אפשרית לזוגות רבים בגלל סיבות הלכתיות: כהן לא יכול להתחתן עם גרושה, יהודי אינו יכול להתחתן עם בן זוג שאינו יהודי, גם נישואים חד מיניים אינם מוכרים ברבנות. היות ואין נישואים אזרחיים בישראל, אזי הפתרון המקובל ביותר לבעיית החיתון ברבנות הוא חתונה אזרחית בחו"ל ולאחרונה גם באמצעות תעודת זוגיות™.

מיסוד הזוגיות בדרך יצירתית – תעודת זוגיות™

לא כל הזוגות שחיים ביחד מעוניינים למסד את הקשר ביניהם דווקא דרך חתונה. יש הרבה זוגות שגרים ביחד וחיים ביחד שנים רבות ללא שום רצון להתחתן. בשביל זוגות אלו מומלץ מאוד להנפיק תעודת זוגיות.

תעודת זוגיות היא תעודה המעידה על כך שהנושא אותה נמצא בזוגיות עם בן או בת זוג לחיים. בתעודת זוגיות כתוב השם שלנו והשם של בן או בת הזוג שלנו. תעודת זוגיות היא מסמך משפטי לכל דבר. התעודה היא למעשה הצהרה משפטית בפני עורך דין מוסמך מטעם ארגון משפחה חדשה, שבעל התעודה חי באותו משק בית עם בן או בת זוג.

התעודה היא מסמך משפטי מתומצת, כאשר ניתן לקחת אותה לכל מקום. התעודה מספקת תוקף משפטי לקשר זוגי שאיננו ממוסד בנישואים. תעודת הזוגיות היא כמו תעודת נישואין מהבחינה שהיא נותנת תוקף משפטי לזוגיות שלנו.

זכאות לתעודת זוגיות

תעודת הזוגיות נועדה לכל זוג שמעוניין בה, והיא נותנת תוקף בפני החוק לקשר שלהם. התעודה עומדת בדרישות החוק הישראלי והאיחוד האירופי ביחס לבני זוג ידועים בציבור המכונה גם  REGISTERED PARTNERSHIP, והיא ניתנת ללא בסיס של אפליה של דת, לאום, נטייה מינית, אזרחות או כל אפליה שהיא.

תעודת זוגיות מסדירה את המעמד הזוגי של כל זוג שלא רוצה להתחתן ברבנות או שאינו יכול להתחתן ברבנות, יהודים ולא יהודים, תעודת הזוגיות, עוזרת במיוחד, לזוגות בעלי דתות שונות, לזוגות חד מיניים לעובדים זרים שלא יכולים להתחתן בארץ או לזוגות שלא יכולים להתחתן מסיבות הלכתיות, וכן גם לבני זוג בעלי אזרחויות שונות.

תעודת זוגיות – יתרונות משפטיים

לתעודת הזוגיות יש הרבה יתרונות משפטיים. ניתן לעשות שימוש בתעודת זוגיות מול מוסדות ציבור שונים. תעודת הזוגיות יכולה להעניק למחזיקים בה זכויות שוות ערך לזוג נשוי. זכויות של זוגות נשואים כוללות זכויות בביטוח לאומי, זכויות כלכליות, זכויות פנסיוניות, זכויות המגיעות לבן זוג ממקום העבודה של בן זוגו ועוד

היתרון הגדול ביותר של תעודת הזוגיות הוא שהיא מעניקה לנו הרבה זכויות ולא דורשת מאתנו כלום. שלא כמו בנישואין ברבנות, בעלי תעודת זוגיות לא צריכים לעבור גירושים, והם לא מופלים על פי בסיס של מין או נטייה מינית.

ארגון משפחה חדשה

ניתן להנפיק תעודת זוגיות בארגון משפחה חדשה. ארגון משפחה חדשה הוא הארגון בעל הזיכיון להנפקת תעודת הזוגיות. הארגון עוסק בזכויות הקשורות לדיני משפחה. הארגון פועל על מנת שכל אדם יוכל לממש את זכות ההורות וזכות הזוגיות שלו.

ארגון משפחה חדשה נוסד בסוף שנות ה-90 על ידי עו"ד אירית רוזנבלום. הארגון מסייע גם בקידום נישואים אזרחיים בחו"ל, עריכת הסכמים כגון : הסכם ממון , הסכם חיים משותפים, הסכם טרום נישואין . הארגון פתוח בפני כל אדם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן