חתונה אזרחית בסלובניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פתיחת שערי הברזל של ברית המועצות בשנות התשעים של המאה הקודמת, הציעה שפע של הזדמנויות בכל התחומים. בין היתר, גם זוגות צעירים מישראל, יכלו להינשא באופן אזרחי בסלובניה, אחת מפינות החמד של אירופה. חתונה אזרחית בסלובניה, מציעה לזוגות הצעירים יתרונות רבים מספור, אולם כרוכה באי-אילו הכנות והחלטות. על מנת שתוכלו ללמוד יותר אודות מדינה נפלאה זו ועל עריכת חתונה אזרחית בגבולותיה, לפניכם מידע חיוני בנושא.

סלובניה, על קצה המזלג

סלובניה הנה מדינה קטנה יחסית ביבשת אירופה, שזכתה לעצמאותה בשנת 1991. בעבר, מדינה זו הייתה חלק מפדרציית המדינות של יוגוסלביה ונשלטה על ידי המשטר הקומוניסטי דאז. בסלובניה ניתן למצוא מורשת ועבר מפוארים, המתבטאים במבנים העתיקים שלה, לצד תרבות מודרנית, המתכתבת עם מדינות המערב.

בזכות כך, השוהים והנופשים במדינה זו, יכולים ליהנות מנופים עוצרי נשימה, מצודות עתיקות יומין, מבנים חדשניים, טכנולוגיה מודרנית, אגמים תכולים וטבע המתפרץ לכל עבר. ישנו מבחר עצום של אטרקציות ואתרי תיירות, המיועדים לכל חופשה שהיא, ובייחוד לשהות רומנטית הכוללת חתונה אזרחית בסלובניה.

לאחרונה, חתונה אזרחית בסלובניה נהפכה לדבר פופולארי ביותר, בייחוד אצל זוגות צעירים שמעדיפים שלא לערוך חתונה ברבנות כהלכה או זוגות שממניעים של דת או נטיות מיניות, אינם יכולים להתחתן כדת משה וישראל. במקרים אלו, חתונה אזרחית בסלובניה מהווה אופציה אידיאלית. חתונה זו, נערכת לרוב בבית העירייה של אחת מערי המדינה או על ידי נציג מוסמך מטעם הרשויות.

מסמכים ואישורים

בכדי לקיים חתונה אזרחית בסלובניה יש לדאוג למספר מסמכים ואישורים, לפני שעולים למטוס. ראשית, יש לדאוג לאישור המוכיח כי בני הזוג זכאים להתחתן ואינם נשואים לבני זוג אחרים. ניתן להשיג אישור זה על ידי אחד מסניפי לשכת האוכלוסין בארץ.

שנית, יש להציג אישורים מטעם מקומות העבודה של בני הזוג, וכן, להציג כרטיסי טיסה. אלמנטים אלו מוכיחים לרשויות הסלובניות כי הגעתם למדינה לזמן מוגבל, ואינכם עומדים להשתקע בה. כמו כן, יש לדאוג לדרכון שהנו בתוקף ושתי תמונות פספורט, אותם ניתן להצמיד למסמכי הנישואין. יתר על כן, יש לקחת בחשבון כי חתונה אזרחית בסלובניה דורשת תשלום אגרה, הן במשרד הפנים בארץ והן בסלובניה.

תרגום ומתרגם

מאחר והשפה הרשמית של סלובניה הנה סלובנית, יש לתרגם את המסמכים והאישורים הנדרשים מעברית או מכל שפה אחרת בה הם כתובים. כמו כן, על פי תקנות הרשויות במדינה, במידה ובני הזוג אינם דוברים סלובנית, יש לערוך את טקס החתונה בנוכחות מתרגם מוסמך.

אישורי נישואין

בכדי שטקס הנישואין האזרחי בסלובניה, כמו גם בארצות אחרות, יהיה תקף גם בעיני הרשויות בישראל, יש להשיג אישור אפוסטיל. אישור זה מושג על ידי חותמת בינלאומית המופיעה על כל מסמכי הנישואין. באמצעות חותמת זו, תוכלו להתחיל את הליכי רישום הנישואים במשרד הפנים בארץ. בנוסף לאישור זה, תידרשו להציג בארץ גם תעודת נישואין מקורית ורשמית, תרגום התעודה עם חתימת נוטריון ואישור השגרירות הישראלית בסלובניה.

 ארגון החתונה וירח הדבש

כמו חתונות הנערכות בארץ, גם חתונה אזרחית בסלובניה ניתן לארגן בשתי דרכים עיקריות, באופן עצמאי או בסיוע של מארגן מקצועי או חברה המתמחים בכך. לכל אחת מן האופציות הללו יש את היתרונות והחסרונות שלה, אולם יש להחליט איזו מהן היא הטובה עבורכם, בהתאם לתקציב העומד לרשותכם.

בנוסף, תוכלו לבחור אם לערוך חתונה אזרחית בסלובניה בגפכם, ומיד לאחר מכן לצאת לירח דבש במדינה נהדרת זו, או לקיים מסיבה מפוארת יותר עם חזרתכם לארץ ורק לאחר מכן לצאת לירח דבש ארוך ומשובח.

חתונה אזרחית בסלובניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו