חתונה אזרחית בקפריסין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בתאריך 17.6.2011, התקבצו ובאו 163 זוגות אוהבים מכל רחבי העולם כדי להינשא יחד בטקס החתונה האזרחית הגדולה ביותר מאז ומעולם. 163 נשים מאושרות בשמלות לבנות ו- 163 גברים מרוגשים בחליפות נאות, כאשר הכלה הצעירה ביותר בת 17.5 בלבד והחתן המיועד המבוגר ביותר בן 84.

כולם כאחד נישאו בטקס מרגש ביותר בעיירה לרנקה שבקפריסין. לצערם של המארגנים, שיא גינס לא נשבר הפעם, אך הדבר לא הטריד איש מבין הזוגות. כולם ענודי טבעות וחיוכי ענק מספרים על חוויה יוצאת דופן במינה והתרגשות גדולה.

נישואים אזרחיים בקפריסין

163 הזוגות הללו מצטרפים לאלפי זוגות המגיעים אל קפריסין בכל שנה במטרה להינשא בטקס אזרחי. ביניהם כאלף זוגות ישראלים המתחתנים מדי שנה בקפריסין, כל זוג וסיבותיו השונות. ביניהם מסורבי חיתון מטעם הרבנות הדתית בישראל, כמו אישה גרושה ובחור שהוא כהן, או בחור כהן ואישה גיורת, וההפך כמובן.

גם זוגות ישראלים שאינם יהודים או שיהדותם מוטלת בספק (עולים) נתקלים בחומות הרבנות הישראלית ונאלצים למצוא אלטרנטיבות שונות, כמוהם גם מתנגדי ממסד הרבנות למיניהם ואחרונים חביבים זוגות אוהבים המעוניינים בטקס קטן, צנוע ומהיר בלי כל התפאורה וההמולה סביב.

מבין כל המדינות המתירות חתונה אזרחית בחו"ל נחשבת קפריסין למדינה הנוחה ביותר לישראלים מכל הבחינות. הקרבה הפיזית שלה לארץ, סך הכל שעתיים טיסה, היא כמובן הראשונה שביניהן, כמו גם העובדה שאין צורך להנפיק ויזה.

קפריסין בחרה במדיניות נישואין שאינה מסבכת את הפרוצדורה, אלא מפשטת אותה ככל שניתן. למעשה, כדי להתחתן דרושים שני מסמכים, דרכון בתוקף ושתי טבעות בלבד. אפילו תור בעירייה לא חייב לקבוע מראש, אלא רק להופיע ולקוות שמישהו בפנים יכול לחתן אתכם.

מדוע זה כל כך פשוט וקל? בעיקר בשל המדיניות הפשוטה וגם מפני שרשויות קפריסין וויתרו מראש על טופס ה- Nulla Aosta המקובל בכל יתר המדינות ומונפק על ידי השגרירות. השגרירויות הישראליות, לעומת זאת אינן מתירות את הנפקתו ובכך מונעות נישואים אזרחיים במדינות מסוימות בהנחיית הרבנות בישראל ובעידודה. בקפריסין, כאמור מוותרים עליו ומסתפקים בטופס תמצית רישום הרגיל משרד הפנים

הליך החתונה בקפריסין

חתונה בקפריסין בחמישה צעדים פשוטים:

  • מגיעים אל משרד הפנים ומנפיקים טופס תמצית רישום. גרושים או אלמנים נדרשים לתעודה המוכיחה זאת. את שני הטפסים יש לתרגם לאנגלית ולהחתים על ידי נוטריון. יש לוודא שהניירת בתוקף מפני שלרוב מקבלים טווח של שלושה חודשים בלבד. מלבד שני אלו דאגו לדרכון בתוקף ולשני כרטיסי טיסה הלוך ושוב. צרפו אל כל אלו שתי טבעות, לא משנה באיזה צבע, צורה או חומר הם עשויות, שלא כמו בחתונה יהודית אין חשיבות למבנה הטבעת.
  • וודאו בלוח השנה שהשטח פנוי – בחרו את העיר בה ברצונכם להתחתן וערכו בירור לגבי בית העירייה שלה, רשמו לפניכם את הימים ושעות הפעילות שלה. בעקרון אין צורך לקבוע מועד מראש, אך כמובן שזה מומלץ ביותר.
  • לאחר שיש ברשותכם את כל אלו, חפשו דיל לקפריסין, טיסה פלוס מלון לכמה ימים שתרצו, קחו בחשבון שלצורך הטקס עצמו גם יומיים יספיקו בהחלט. יש אפילו שמועות על זוגות ששיגרו את עצמם מחיי הרווקות אל חיי הנישואין תוך פחות מ-24 שעות כולל כוס שמפנייה ותמונה לתיעוד האירוע.
  • הגיעו אל המלון, לבש את החליפה ועזור לזוגתך לרכוס את השמלה, הזמינו מונית או שכרו רכב ושימו פעמיכם אל בית העירייה. שם הגישו את הטפסים לפקיד והיכונו לטקס המרגש. ראש העיר לרוב יהיה זה המחתן ולצידו עדים מטעם בית העירייה או מטעמכם, במידה והבאתם אתכם מראש כמה חברים או בני משפחה. הטקס קצר ויארך כ-15 דקות, לאחריו נשיקה ארוכה וזהו, רשמית אתם נשואים.
  • הפעולה האחרונה שעליכם לבצע היא לדאוג לשליח שיאסוף את התעודה מבית העירייה, יחתים את משרד המשפטים בחותמת אפוסטיל ויחזיר אותה אליכם אל המלון. לאחר שתגיעו לארץ תגשו לרישום במשרד הפנים, שם תציגו את התעודה בפני משרד הפנים ולאחר מכן תרשמו כזוג נשוי לכל דבר.

חבילות נישואים אזרחיים

הערים הפופולאריות ביותר לחתונה אזרחית בקפריסין הן: לרנקה, פאפוס, לימסול ואיה נאפה. מלבדן יש עיירות קטנות רבות נוספות, גם שם ניתן להינשא, אך יש לוודא היטב את אופן התהליך בבתי העירייה שלהן. חבילת נישואים אזרחיים מוצעת על ידי חברות נסיעות רבות המתמחות בתחום זה. אלו מציעות לשלב אטרקציות שונות ולשדרג את האירוע כולו על ידי חבילות פינוקים כמו שירותי לימוזינה, סלון כלות, זרי פרחים, נגנים, צלם ועוד.

לרוב מעניקות חברות אלו פתרון נוח מאד לתהליך הבירוקרטיה, כולל תרגום המסמכים והחתמתם על ידי הנוטריון שליחתם לעירייה וחזרה לארץ וכו'. הדבר מיועד למי שלא רוצה להתעסק מאחורי הקלעים של הפקת החתונה, אלא בטקס עצמו בלבד או לאנשים מבוגרים או שאינם דוברי אנגלית שהפרוצדורה כולה מרתיעה אותם. כך או כך מדובר בתהליך פשוט יחסית וגם קצר המאפשר חתונה מהירה, אינטימית וייחודית באחת מהמדינות היפות בעולם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו