המלצות לארגון חתונה אזרחית בחו"ל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הטרנד של קיום חתונה אזרחית כבר מזמן איננו אופנה חולפת. גם לא תמיד מדובר דווקא בזוגות שמעוניינים להינשא אך מנועים מכך מסיבות דתיות או הלכתיות. לא פעם ולא פעמים מדובר בזוג שיכול, אם ירצה בכך, להתחתן בחתונה רגילה וסטנדרטית בארץ, אך הם לא מעוניינים בכך.

ראוי לציין שיש כאלה שהשיקול שלהם הוא גם כלכלי. חתונה בחו"ל, אפילו אם משולב בה טיול מפנק ולינה במלון איכותי, זולה יותר בעשרות מונים מחתונה בארץ. הקרובים והחברים יסתפקו בדרך כלל באיחולים לבביים לזוג הצעיר משום שחתונות כאלה מתנהלות לרוב עם אורחים מעטים ולעיתים ללא אורחים כלל. אפילו העדים יכולים להיות זרים שמקבלים שכר עבור תפקידם.

לפני קיום חתונה אזרחית בחו"ל חשוב לבצע הכנות מקדימות, לבחור מדינה, ועיר, להזמין מלון, לקבוע תאריך, או לשכור חברה מקצועית שתעזור לכם בארגון המאורע.

 חשיבות המיקום של החתונה

כמו לפני כל חתונה אחרת, גם לפני חתונה אזרחית בחו"ל צריך למצוא את המקום הנכון ביותר לבני הזוג. במקרה זה, המקום הנכון לא יהיה אולם אירועים מקומי כי אם בית עירייה בדרך כלל, בעיר שבה מקובל לערוך חתונות אזרחיות גם לבני לאומים אחרים.

ההבדלים בין החתונות בארצות השונות ניכרים בעלויות הנלוות (ישירות ועקיפות) כגון טיסה, לינה, אירוח, הנפקת אישורים רשמיים והוצאות עבור החתונה עצמה, אבל גם בדבר מה חשוב נוסף. בכל מדינה קימת ביורוקרטיה שונה, ולעיתים יש שוני גם באישורים שהזוג מתבקש להכין ושאותם הוא מתבקש להציג. כמו כן, אם לאחד מבני הזוג יש אזרחות זרה במדנה שבה נערך טקס הנישואין, מומלץ לבדוק מראש לאילו הקלות הם זכאים בשל כך ואיזה מסמכים יש להכין בארץ.

למה לשבור את הראש? חשבתם על שירות הפקת חתונות מקצועי? לחצו כאן למידע נוסף

איפה מתחתנים?

בין הארצות המועדפות על ישראלים שמתחתנים בחו"ל ניתן להזכיר את:

 • ארצות הברית – ניתן להתחתן בלאס ווגאס, אך גם בערים רבות אחרות כמו ניו יורק למשל ורבות נוספות.
 • קפריסין – יתרונה הגדול הוא בקרבתה לישראל. ישנם זוגות שאינם רוצים לשלב חתונה עם חופשה והם יכולים לטוס לקפריסין בבוקר, להתחתן בצהרים, ולשוב לישראל בערב.
 • צרפת – שם אפשר להתחתן באחת הערים הרומנטיות בעולם, הלא היא פריז, ולהמשיך לירח דבש מהאגדות.
 • צ'כיה – שם מרבים להינשא בפראג אך גם בערים נוספות.
 • ברית המועצות לשעבר – מקום מועדף מאוד כאשר אחד מבני הזוג אינו יהודי והוא מחזיק עדיין באזרחות זרה של ארץ הולדתו.

מסמכים והכנות חשובות

רשימת המסמכים הנדרשים לצורך ביצוע החתונה איננה זהה בין המדינות השונות. חשוב לזכור שאת המסמכים צריך בדרך כלל לתרגם תרגום נוטריוני לשפה המקומית או לשפה האנגלית.

בין המסמכים העיקריים שיש להכין:

 • תמצית רישום – יש להנפיק באמצעות משרד הפנים בישראל.
 • דרכון בתוקף פלוס צילום שלו – הדרכון מצוי ברשות כל היוצא לחו"ל, אך כאן יש חשיבות מיוחדת לשאת אותו בהישג יד ולא לשכוח אותו במלון, למשל.
 • כמה תמונות פספורט באיכות טובה.
 • מומלץ להכין מסמכים נוספים כגון תעודת לידה, תעודת גירושין במקרה ויש כזאת, תעודת פטירה של בן/בת הזוג לגבי אלמנים.
 • במרבית הארצות יש להסדיר את החתונה מול העירייה המקומית, ובדרך כלל הדבר כרוך בתשלום מראש.
 • חשוב לדאוג לעדים, במרבית המקומות ניתן לשכור עדים בתשלום.

חברות לארגון חתונה

מי שאיננו מעוניין להסתבך עם ביורוקרטיה לא מוכרת, כאשר לעיתים מתלווה לכך גם החשש מפני חוסר שליטה בשפה המקומית, יכול לנקוט בדרך הקלה. באמצעות שכירת חברה לארגון חתונה, שיכולה להיות ישראלית ולעיתים גם בינלאומית, ניתן לעבור את התהליך כולו בקלות וללא כאבי ראש. ישנן חברות שמתמחות בארגון חתונה ביעדים מסוימים כגון קפריסין למשל, ויש חברות שמתמחות בארגון חתונות ביעדים שונים, לרבות במדינות אקזוטיות.

רוצים חתונה בלתי נשכחת ללא מאמץ? לחצו כאן לפרטים נוספים

טיפים לחתונה אזרחית בחו"ל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו