מה זה ביטקוין ואיך אפשר ליהנות ממנו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בעשור הראשון של שנות האלפיים, חווינו התפתחויות טכנולוגיות שונות, דברים שלא יכולנו לדמיין בעבר. תחילת עידן האינטרנט באמצע שנות התשעים, פתיחתן של חברות דוט.קום וחברות טכנולוגיות אחרות במהלך השנים, הביאו את הטכנולוגיה לשיאים חדשים ויתרה מזו, הביאו את הדמיון האנושי למקומות שלא ידענו שקיימים ויכולנו לראות וליהנות מפיתוחים שונים ומגוונים בעקבות זה.

אחת הדוגמאות הבולטות לכך, היה מטבע ביטקוין. רעיון שאולי היו אנשים שהעלו על דעתם בעבר, אך ספק אם הם האמינו שיהיה אכן אפשרי לממש אותו. ספק אם מישהו חשב שעשור וחצי לאחר פיתוחו (2008-2009) הוא יהפוך להיות משמעותי כל כך, ברמה שאנשים מכל העולם משתמשים בו, התקשורת הכלכלית עוסקת בו, והוא מעורר עניין בקרב ממשלות, בנקים, חברות עסקיות וגורמים אחרים.

מי שאיננו מכיר את התחום שואל את עצמו, ובצדק, מה זה ביטקוין ולמה הוא כל כך משמעותי. רבים בוודאי רוצים לדעת, איך מטבע זה, שאיננו שייך לשום מדינה, הוא בעל השפעה כל כך גדולה על חיינו. צריך לומר, השפעתו איננו נובעת מהעובדה שיש לו עכשיו כוח כלכלי דומה למטבעות אחרות, אלא מהעובדה שלשם אנחנו הולכים. כלומר, ברור לכולם שבעוד מספר שנים תהיה לו השפעה כלכלית משמעותית. לכן חשוב לדעת מה זה ואיך אפשר לצבור אותו כבר עכשיו.

מה זה ביטיקוין ולמה משתלם להשקיע בו?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר בשנת 2008 והשימוש בו נעשה לראשונה בשנת 2009. מטבע דיגיטלי הוא מוצר שאין לו קיום פיזי, בדומה לשקל או דולר, אלא השימוש בו נעשה אך ורק דרך הרשת.

זה לא הדבר היחידי שמייחד מטבע כמו ביטקוין. דבר נוסף שמייחד אותו זה שהוא מטבע מבוזר. כלומר, הוא לא שייך לאף מדינה, לא נשלט על ידי אף ממשלה או בנק מרכזי. לכן, הערך שלו לא נקבע על ידי תהליכים של מדינות וממשלות או בנקים, אלא על ידי הסוחרים עצמם במסגרת המסחר ביניהם. ישנן דרכים שונות לראות וללמוד כיצד הערך שלו עולה או יורד, אך בכל מקרה זה לא נעשה על ידי השפעות חיצוניות.

כל אחד יכול לסחור במטבע ביטקוין. כל מה שצריך בשביל זה הוא לפתוח ארנק דיגיטלי, לרכוש מטבעות ולשים אותם בארנק. כמו המטבעות, גם הארנק הוא מוצר שקיים ברשת, מוצפן ומאובטח, כך שאף אחד מלבד בעליו לא יכול להיכנס אליו.

ההשקעה בביטקוין משתלמת מאחר והיא מאפשרת לנו לצבור כבר היום מטבעות שיוכלו לשמש אותנו בעתיד, בין אם זה למסחר ובין אם זה לצרכים אחרים. ההנחה היא, שעם הזמן המטבע רק יצבור יותר ויותר כוח והערך שלו יהיה משמעותי יותר. לכן זה יהיה נכון להשקיע בו כבר עכשיו, לפני שיותר ויותר אנשים יכנסו לתחום.

ביטקוין

 

ביטקוין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן