איך בוחרים ספקים לחתונה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הפקה ראויה של חתונה צריכה לכלול בחירה מוקפדת על ספקי השירות השונים. לצד כמה קריטריונים שכדאי לקחת בחשבון לפני הבחירה בכל ספקי השירות, הרי שיש גם קריטריונים שראויים לתשומת לב מיוחדת, לכל ספק וספק.

קריטריונים לבחירה חכמה של ספק

ארגון של חתונה כולל בחירה בין ספקים שונים, כאשר לכל אחד מהם תחום התמחות ייחודי משלו. יחד עם זאת, ישנם כמה כללי אצבע חשובים, שהם בעצם קריטריונים לבחירה חכמה בין כל נותני השירותים באשר הם, מגן אירועים ועד שמלת כלה.

 • קביעת התקציב – לפני תכנון החתונה כדאי מאוד לקבוע תקציב לאירוע בכללותו, ולאחר מכן לחלק אותו לפי הסעיפים והספקים השונים. מובן מאליו שהתקציב אינו חייב להיות חוק בל יעבור, אבל מדובר בכלי עזר חשוב, שיעזור למנוע חריגות משמעותיות. כך, חשוב לקבוע מה יהיה התקציב שיופנה לשמלת הכלה, כמה יושקע בהזמנות לאורחים, האם המזון שיוגש ישודרג באמצעות קייטרינג יוקרתי במיוחד וכן הלאה.
 • המלצות וחוות דעת – עוד לפני הפניה לספקים מכל הקטגוריות, כדאי מאוד לאסוף המלצות על נותני שירותים שונים. את ההמלצות קל לקבל כיום, יותר מתמיד, לא רק באמצעות חברים אלא גם באמצעות פורומים באינטרנט.
 • התרשמות ממראה עיניים – כבודם של ההמלצות במקומם מונח, אבל אי אפשר לסגור עסקה עם ספק שירות מבלי להתרשם לפני כן ממראה עיניים של טיב מתן השירות בפועל.

בחירת מקום ותאריך לחתונה

שני אבני היסוד שעליהם עומד כל תהליך של תכנון חתונה הם בחירת המקום לעריכת החתונה וקביעת תאריך. לבחירת התאריך יש חשיבות מבחינת עלות האירוע, כך שמי שתאריך בשיא העונה פחות חשוב לו, יוכל להוזיל את עלות האירוע כולו. ההוזלה תהיה גם בעלות האולם או הגן, וגם בעלות השירות של ספקי השירות השונים.

כאשר בחורים את המיקום הרצוי, יש לקחת בחשבון שיקולים שונים:

 • האם האירוע נערך בקיץ או בחורף – התשובה תשפיע על הבחירה בין גן אירועים לבין אולם.
 • מהו מספר המוזמנים הצפוי – ישנם מקומות שמתאימים במיוחד לאירועים גדולים, ואחרים מתאימים יותר לאירועים בינוניים או קטנים.
 • מהיכן מגיעים המוזמנים – לא מעט זוגות יבחרו במיקום לטקס החתונה לפי קרבתו למקום המגורים של מרבית בני המשפחה המוזמנים.
 • חתונת קונספט – זוגות רבים מבקשים לערוך חתונת קונספט מיוחדת. משמעות הדבר היא קיום אירוע במקום מיוחד, למשל בשמורת טבע, על חוף היום, בשדה פתוח. חלק מהחתונות הללו יכלול הזמנת חברה להקמה ולעיצוב אירועים מאפס, כולל הנחת תשתית.

אוכל ושתייה

עבור רבים, הבחירה בספק של מזון ושתייה לאירוע הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתכנון. ספק המזון ייבחר רק לאחר קביעת המיקום לעריכת החתונה או באותו הזמן. לצד הזוגות שבוחרים בגן אירועים שאחראי גם לאספקת המזון, יש כאלה שמעדיפים לבחור בקייטרינג חיצוני. לרוב, שירות כזה כרוך בעלות גבוהה יותר, אבל גם המגוון והצביון של האירוע יכולים להיות משופרים.

בבחירה בסוגי המזון והשתייה חשוב לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • סגנון האירוע – האם רוצים להעניק לאירוע צביון מיוחד שיתבטא גם באופי המזון.
 • סטנדרטי או משודרג – ספקי המזון לאירועים מציעים תפריטים סטנדרטיים לצד תפריטים יוקרתיים ומרשימים במיוחד. הדבר נכון הן למנות של קבלת הפנים והן למזון שיוגש לאחר מכן.
 • הגשה לשולחן או בופה – ישנם מקומות שבהם ניתן לבחור בין הגשה עצמית לבין הגשה על ידי מלצרים.
 • תוספות מיוחדות – בתחום זה ישנם ספקים שמציעים אקסטרות מיוחדות, החל בבר מתוקים, דרך בר אקטיבי, אלכוהול שמוגש לרחבת הריקודים, ממתקים לאורחים הצעירים (ארטיקים, שערות סבתא וכדומה) ועוד.
 • בחירת המזון חייבת להתבצע בשילוב של ביצוע טעימות. עדיף לבקר באירוע גם כדי להתרשם מצורת ההגשה והמקצועיות של המלצרים ושאר הצוות.

 חשיבות הלבוש והמראה

 לא לחינם אומרים על אישה זוהרת שלבושה במיטב בגדיה, שהיא נראית כמו כלה ביום חופתה. אם יש דבר אחד שעליו יש תמימות דעים בקרב כל הכלות הרי שמדובר ברצון שלהן להיראות במיטבן בטקס החתונה. אמנם, חשוב להשקיע גם בבחירת הביגוד של בן הזוג, אבל על שמלת הכלה – אסור להתפשר.

הבחירה בשמלה המתאימה צריכה להתבסס על מדידות, על יחס הצוות בסלון הכלות, על האפשרות לבצע תיקונים גם ברגע האחרון, ועל שמם של מעצבי הבית. לצד השמלה, חשוב להקפיד גם בבחירת מאפרת, הנעלה, ומעצב שיער להשלמת המראה.

אקסטרות ואטרקציות

לאחר הבחירה במיקום, באוכל, ובלבוש, אפשר לתת לאירוע את הטאצ' הסופי על ידי:

 • בחירה בספקי הצילום המתאימים.
 • בחירה בצוות בידור שיכול לכלול – די ג'י, להקה, רקדנים, מתופפים ועוד.
 • בחירה בשירותי הסעה מיוחדים לבני הזוג ולעיתים גם לאורחים.
 • בחירה בתוספות כמו עיצוב מקצועי של האולם והחופה וכיוצא באלה.

בחירת ספקים לחתונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן