מהם המסמכים הדרושים לנישואין אזרחיים בקוסטה ריקה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נישואין אזרחיים בקוסטה ריקה יכולים די בקלות להיות תקפים גם בישראל. עבור אלה שעבורם חתונה בישראל איננה אפשרות מועדפת או באם זה בכלל בלתי אפשרי.

נישואין בחו"ל יכולים לפתור את הבעיה. יחד עם זאת, חשוב לפעול בצורה הנכונה, הן על מנת לסיים את הליך הנישואין ללא קושי ובצורה די מהירה והן על מנת שהרישום יהיה תקף גם בארץ. מי שלא יפעל נכון יגלה כי יקשה עליו לבצע את רישום הנישואין עם שובו לארץ, וחבל.

מסמך מזהה חובה לנישואין אזרחיים

קוסטה ריקה מאפשרת נישואין בשטחה, גם עבור אזרחים זרים ותיירים, ללא קשיים מיוחדים. לצורך כך, תצטרכו לשאת עמכם אמצעי זיהוי. יתכן ושמעתם על כאלה שנישאו בחתונה אזרחית בקוסטה ריקה באמצעות רישיון נהיגה בינלאומי. יתכן ויש אמת בשמועות הללו, אבל אנחנו לא מציעים לכם לנסות זאת.

המסמך המזהה המקובל ביותר לצורך רישום נישואין הוא דרכון תקף. מומלץ להגיע עם דרכון בר תוקף, לפחות לחצי שנה ויותר. זה לא צפוי להקשות יותר מדי, שכן כל המגיע למדינה זו לצורך נישואין, בין כה וכה מצויד בדרכון.

בקוסטה ריקה מתחתנים עם עדים

גיל הנישואין החוקי בקוסטה ריקה עומד על שמונה עשרה שנים. במדינה זאת נישאים לא מעט אזרחים אמריקאים, ללא כל קושי, ובמקרים רבים גם אזרחים ממדינות אחרות. כאשר אחד מבני הזוג הינו אזרח מקומי או אמריקאי, מדובר בצעד פשוט וקל במיוחד. יחד עם זאת, גם עבור ישראלים לא מדובר במשימה בלתי אפשרית.

חשוב לדעת שכדי שהנישואין האזרחיים יהיו תקפים, שני עדים צריכים להיות נוכחים בטקס החתונה. העדים צריכים להיות מכרים של בני הזוג או בני משפחה. חלק מהזוגות מביאים לטקס עדים מקומיים בתשלום או אפילו עורך דין. לאחר ביצוע הטקס על ידי עורך טקס מוסמך, בני הזוג מקבלים אישור על המעמד הזוגי מהרשם האזרחי של המדינה. אך חשוב לשים לב שזה עוד לא הכל.

חשוב לקבל את האישור כשהוא חתום בחותמת אפוסטיל. במדינות מסוימות ניתן להיעזר לצורך כך בקונסוליה, אך בארץ זה פחות מקובל ופחות מועדף. הדרך הכי טובה להשלמת תהליך זה היא לשכור שירותי עורך דין מקומי שידאג לחותמת אפוסטיל או לפנות לבית המשפט המקומי.

יש לציין כי לאחר שמשלימים את רישום הנישואין על ידי רשם הנישואין, נדרש פרק זמן של כחודשיים עד שלושה לפני שמקבלים את התעודה החתומה. במידה ורוצים לקבל אישור במקום על קיום החתונה האזרחית, ניתן לקבל זאת מעורך דין שחותם על כך שהוא עד לנישואין.

חשוב להגיע מוכנים לטקס הנישואין האזרחי

כדי להגיע לקוסטה ריקה מוכנים כנדרש, עם כל המסמכים, חשוב שיהיו ברשותכם מלבד דרכון גם תעודת לידה ישראלית. עוד מומלץ שיהיה ברשותכם אישור על המצב האישי. זהו אישור ממשרד הפנים שבו מצוין מצב משפחתי עדכני. המסמכים צריכים להיות מתורגמים לשפה המקומית, בתרגום נוטריוני. עבור גרושים, אלמנים וכדומה, יש צורך במסמכים כגון תעודת גירושין או תעודת פטירה של בן הזוג.

עם השיבה לארץ, בהנחה שרוצים שהנישואין יקבלו תוקף חוקי בישראל, יש לפעול כך: יש להגיע למשרד רישום האוכלוסין מצוידים באישור הנישואין מקוסטה ריקה חתום באפוסטיל. שם יש למלא טופס שינוי מעמד. די בכך שאחד משני בני הזוג ימסור את הטופס, בתנאי שמדובר באזרח ישראלי. לאחר הרישום יהיו מוכרים בני הזוג כנשואים, על כל המשתמע מכך.

חתונה אזרחית בקוסטה ריקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו