בחירת שיר לחופה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איך בוחרים שיר לחופה? האם לבחור בשיר אחד בלבד? האם לבחור שיר שעמו נצעד אל החופה ושיר לאחר שבירת הכוס? איך אני יכול להיות מקורי ולבחור שיר שיש אותו רק לי? או לחילופין, אולי לא צריך להמציא את הגלגל ופשוט לבחור בשיר מנצח, כזה שכולם הולכים אתו וכולם אוהבים?

בחירת שיר חופה הינו שלב חשוב בתיכנון החתונה, כמעט כמו בחירת שמלת כלה. אין חוקים כלשהם בבחירת שיר לחופה. לא משנה מה תבחרו, יתאים השיר לבחירה שלכם וילך אתכם לאורך כל חייכם המשותפים. בסרט, wedding planner, עם ג'ניפר לופז, אומרת השחקנית הראשית שהיא יכולה לדעת על פי השיר הנבחר, כמה זמן יישאר הזוג יחד, ורמת הדיוק שלה מגיעה אפילו לחודשים מדויקים. ובכן, זה מאד נחמד אבל לאו דווקא נכון.

שיר חופה הוא אינטימי, הוא משדר עבר, הווה אירוע או זיכרון של בני הזוג. הוא חשוב להם בדרך כלל ממקום כלשהו, של ההיכרות שלהם, של הסלואו הראשון דווקא בחתונה משותפת בה הכירו או לחילופין אפילו מזכיר אירוע יחיד, לאחר מבני הזוג.

הליך בחירת השיר

אומרים ששיר החופה לרוב, בכלל לא חשוב לגבר, ושהאישה עושה ממנו סתם סיפור גדול והתרגשות מיותרת, ובכן, גם זה לא תמיד נכון, זוגות רבים מתחבטים רבות בשאלה האם לבחור שיר שייגע בשני בני הזוג, שישמח את שניהם. ובכן, תנו לי לתת לכם עצה קטנה, שתסייע קודם כל במניעת מריבות מיותרות: בחרו שני שירים. אחד לפני החופה ואחד אחריה. כך, כל אחד מבני הזוג יוכל לבחור את השיר שלו ושניכם תוכלו ליהנות מעצם הבחירה של שיר שהוא מהותי עבורכם.

בחרו שיר איטי ושיר מהיר, שיהיה סלואו משמעותי אחד, ושיר מקפיץ שיגרום לכל חבריכם לעלות בריצה את רחבת הריקודים. הקשיבו למילים. בחרו שיר שהמילים שלו מתאימות לזוגיות. שימו לב שזה לא יהיה שיר של אהבה נכזבת או שיר פרידה. אחרי הכול, לעיתים שיר יכול להיות עם לחן נעים, אבל לאו דווקא מתאים למעמד.

אל תבחרו בשיר שמזכיר לכם את האקס, וכמובן שלא יזכיר לכם אירוע עצוב מן העבר. הקדישו את השיר כולו לעצמכם ולבן או בת זוגכם. ראו בו משהו מיוחד שכולו שלכם, ושיכול אחר כך להישמע שוב ושוב ולא יימאס לכם ממנו לעולם.

כאשר אתם הולכים לבחור את שיר החופה, התייעצו עם הדי ג'יי של החתונה שלכם, שאלו אותו אם יוכל להמליץ, אם יוכל לתת לכם דוגמאות. אם יש שירים נדירים יותר או נדירים פחות. ראו אם תוכלו לבחור שיר שבאמת יוקדש כולו לכם. לתקליטנים יש ניסיון עשיר, השתמשו בו.

בחירת שיר לחופה – התחשבו בקהל האורחים

חשבו על הקהל שלכם. האם השיר שלכם מתחבר לקהל? מתאים להם? בכן, חשוב שתהיו בקשר טוב עם הקהל שלכם, שיזדהה עם השיר ולא יחוש ניתוק ממנו. גם אם אינכם רוצים שיקום לרקוד אתכם את השיר הראשון עדיין, בדקו וחישבו היטב האם זה יכול להתחבר אל האוכלוסייה.

עשו מספר ניסיונות סאונד, עוד לפני האירוע, ראו שאין תקלות ושהטיימינג מושלם בדיוק כשאבא מלווה והחתן שובר את הכוס. כל כך הרבה תקלות מצערות קרו בגלל טיימינג לא נכון של השמעת השיר. עשו חזרות על כך עם התקליטן. סיפורים רבים כבר נשמעו על חתונות ששיר החתונה אפילו לא היה ברשימת ההשמעות של התקליטן, ושנאלצו לשלוח את החבר של החתן לחנות הדיסקים הקרובה כדי להביא את השיר. אתם לא יכולים להשאיר דבר ליד המקרה.

תכננו את השירים, בדקו שהם עומדים בזמני הצעדה אל החופה, שהם מתאימים למוסיקה הכללית של החתונה ושהשיר אינו תלוש. זכרו ששיר החתונה הוא שיר נצחי. הוא נשאר לשנים רבות ויגיע אתכם עד חתונת הכסף שלכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן