הליך גישור גירושין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גירושין הפכו במהלך השנים האחרונות לתופעה נפוצה ומקובלת בחברה, עד כדי כך שלפי סקרים שונים, כל זוג שני עתיד להתגרש. כמו שניתן לשער, הליך הגירושין הינו חוויה לא נעימה המלווה במטענים ריגשיים כבדים ועל כן יכול להתקיים באחד משני האופנים: מלחמה או שלום.

על פי רוב, המדובר בהליך הכרוך במריבות אינסופיות, מלחמות והכפשות. ניתן לתאר את הליך הגירושין- הליך שגם ככה לא נעים לעבור, שכן בעצם מהווה גושפנקה לכך כי חיי הנישואין של בני הזוג הגיעו לקיצם.

כיום קיימת אפשרות לאותם בני זוג אשר אינם מעוניינים לסיים את אחת המערכות היחסים שתחשב בעיניהם כמערכת יחסים בעלת משמעות, בצורת מלחמה, כי אם להיפך בדרכי שלום ונועם. הליך זה הינו ידוע בשם גישור גירושין.

גישור

הליך הגישור הינו הליך ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט במטרה להגיע לאחר ניהול משא ומתן, להסכם המקובל על שני הצדדים המצויים במחלוקת. על פי רוב, בוחרים בני הזוג לפנות לערכאות המשפטיות (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה) על מנת להגיע להסכם, דבר הגורם לצדדים מלכתחילה לחוש כאילו נלחמים האחד בשני, כשכל אחד מבני הזוג מצוי בצד אחר של המתרס.

לא זו אף זו, מורכבות ההליך, המשכו (לפעמים גם במשך שנים), והעובדה כי שני הצדדים מיוצגים על ידי עורכי דין שכל תפקידם לדאוג לכך כי הלקוח שלהם יצא פחות מופסד מהצד השני, תורמת לכך כי ההליך עצמו יתנהל בצורת מלחמה . בשנים האחרונות נראה כי נוצר פתרון לאותם זוגות אשר החליטו כי הינם מעוניינים לסיים את מערכת היחסים שלהם בצורה חברית, מנומסת ומכובדת – פניה לגישור גירושין.

הליך גישור בגירושין הינו הליך וולונטרי, המתנהל מחוץ לכותלי בית המשפט ליישוב סכסוכי גירושין עד הגעה להסכם גירושין המוסכם על שני הצדדים, אשר אינו נכפה על אף אחד מבני הזוג וזאת לאחר שבני הזוג לקחו חלק אקטיבי בהליך תוך שליטה על החלטותיהם.

הליך הגישור מתנהל בפני מגשר הנבחר על ידי בני הזוג, כאשר מומלץ כי המגשר יהיה מגשר נטריאלי, אשר לא בא במגע עם אף אחד מהצדדים. בהליך הגישור מנהלים הצדדים משא ומתן במטרה להגיע להסכמה בנושאים שונים כגון: חלוקת רכוש בין בני הזוג (במידה ואין הסכם ממון), ענייני משמורת והסדרי ראיה וכדומה.

גישור גירושין – יתרונות

לגישור גירושין ישנם יתרונות רבים וביניהם:

  • חיסכון בעלויות – לעומת גירושין המתנהלים בבתי המשפט המצריכים ייצוג של עורכי דין אשר עלות השכרת שירותיהם יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, העלות היחידה בגישור נמוכה.
  • הליך קצר – לעומת הליכי הגירושין המתנהלים בבתי המשפט על פני חודשים רבים הליך גישור גירושין הינו הליך קצר יחסית, אשר יכול להסתיים תוך שבועות מספר.
  • הליך חסוי – כלומר גם במקרה והצדדים בסיום הליך הגישור לא יגיעו להסכמה לעניין הסכם הגירושין הרי שכל מה שנאמר במסגרת הליך הגישור חסוי ולא ניתן להשתמש במידע זה במהלך המשפט עצמו.
  • ההסכם המתקבל על הצדדים בהליך גישור גירושין הינו הסכם המקובל על שני הצדדים.

חשוב להדגיש ולהבהיר כי במקרה ובני זוג המעוניינים להתגרש הגיעו להסכם גירושין, חשוב כי הסכם הגירושין יקבל אישורו של בית משפט וזאת על מנת להקנות לו תוקף משפטי של פסק דין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן