חתונה אזרחית בפראג

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פראג, בירתה של צ'כיה, העיר המכונה גם "העיר בעלת מאות הצריחים המחודדים" (על שם מאות צריחי הגגות הניבטים מכל תצפית) הפכה בשנים האחרונות לאחת מערי החתונה הפופולאריות ביותר לזוגות מכל רחבי העולם וגם מישראל.

המבנים העתיקים והאדריכלות המרשימה יוצרים תפאורה נהדרת ליום המיוחד של בני הזוג, בו הצהרות האהבה שלהם הופכות לרשמיות בטקס נישואים ייחודי. בימים הקסומים שלאחר הטקס פורשת פראג בפני הזוג הצעיר שפע תרבותי, תיאטראות, מוסיקה, גלריות ומועדונים וכמובן בתי קפה, ברים ומסעדות רבים מספור.

עוד יתרון גדול שמעניקה פראג לזוגות המעוניינים להתחתן על ערים אחרות באירופה או במקומות אחרים בעולם, הוא ההליך הפשוט והבירוקרטיה הקצרה יחסית. בפראג, שלא כמו בחתונה אזרחית באיטליה, למשל, אין צורך במסמך ה- Nulla Osta. מסמך זה מונפק בעיקרון על ידי הקונסוליות, אך מסיבות משפטיות הנוגעות למוסד הרבני בארץ, נמנעות הקונסוליות הישראליות להנפיק מסמך זה.

מכיוון שבארצות רבות לא ניתן להתחתן בלעדיו מצטמצמת רשימת הערים האפשריות למעט יחסית. לשמחת רבים העיר פראג מוותרת על מסמך ה- Nulla Osta ובכך מקצרת את התהליך פלאים ומאפשרת לו להתרחש ולזוגות המאושרים להתחתן בחיקה.

חתונה בפראג – הכנות לקראת הנסיעה לפראג

כמו בערים אחרות גם לפראג הליך חתונה מקובל ורשמי שיש לעקוב אחריו שלב אחר שלב ולעבור אותו בצורה המסודרת והיסודית ביותר. חשיבותם של המסמכים והחותמות כאן רבה מאוד, ובכדי להימנע מאי נעימויות או עיכובים שונים, מומלץ לבצע את כל ההכנות מבעוד מועד, לוודא את נוכחותם של כל האישורים הנדרשים ולאשר טלפונית זמנים כמו מועדי הגעה לטקס עצמו, ימים בהם נערכים הטקסים ושאר תיאומים.

כדאי לשריין לתהליך כולו שלושה ימים לפחות – התהליך כולל ביקור ומילוי טפסים במספר גופים ממשלתיים רשמיים, וכידוע אלו פועלים בקצב משלהם.

  • מכינים עוד מהארץ את המסמכים הדרושים, להלן: תעודת לידה מקורית וטופס תמצית סטטוס המאשר שאתם רווקים, גרושים או אלמנים. לשני הטפסים הללו חייבת להתלוות חותמת אפוסטיל, חותמת של משרד החוץ עליה תשלמו אגרה בסך 32 שקלים. במידה ואתם גרושים או אלמנים, חלילה, תאלצו למלא טופס נוסף ברבנות, גם אותו יש להחתים בידי משרד החוץ. כאמור, על כל הטפסים להיות מקוריים ולא העתקים, עם זאת מומלץ, בהחלט ליצור ולשמור העתקים של כל הניירת על כל צרה שלא תבוא.
  • תאמו מראש את יום ההגעה שלכם באמצעות שיחת טלפון או דרך אתרי האינטרנט הרשמיים של פראג, בשלב זה מומלץ להשתמש בשירותיו של מתורגמן. בדקו את ימי הפתיחה ושעות פעילות המשרדים, הצליבו במקביל את התאריכים ללוח החגים והאירועים הצ'כי, כדי שלא תגלו לפתע שביום החתונה המיועד שלכם מתקיים בעיר פסטיבל ענקי וכל הפקידים במשרדים יצאו לחגוג.
  • מצאו טיסות ומלון לימים המיועדים וגם העברות. אם יש באפשרותכם, הימנעו מטיסות צ'רטר – עיכובים בהגעה עשויים להשפיע על ימי ההתארגנות לחתונה וכאמור ממש לא כדאי להפוך את הימים הללו לימים של לחץ וכאב ראש.
  • בהגיעכם אל פראג תדרשו לעבור סיבוב "טופס טיולים" קצר (גם בשלב זה מתורגמן יהווה כלי עזר נהדר, חשבו על כך מראש ובדקו אפשרויות עוד בארץ. מידע לגבי האפשרות הזו ובכלל טיפים לחתונה בחו"ל תוכלו למצוא באתרי האינטרנט השונים). מתחילים במשטרת ההגירה, שם יש למלא טפסים ולהצהיר כי בכוונתכם להינשא בעיר. לאחר מכן כשבידיכם הטפסים החתומים בידי משטרת ההגירה אתם מוזמנים אל העירייה. גם כאן תתבקשו למלא ניירת רבה ולאחריה תדרשו לשוב ולהופיע לטקס הנישואים עצמו במועד שנקבע לכם מראש.
  • מבנה טקס הנישואים האזרחי בפראג הוא קבוע, קצר ורשמי. המעוניינים להוסיף דבר מה כמו הצהרות או שבועות למיניהן, תוספת סימבולית כמו השמעת שיר או דבר דומה אחר, חייבים להודיע לעורך הטקס קודם לכן על מנת שיידע לבצע את השילוב. בטקס עצמו מחליפים בני הזוג טבעות, ואל להם לשכוח אותם, מכיוון שבלעדיהם לא יערוך השופט או ראש העיר לצורך העניין את הטקס.
  • מזל טוב ובשעה טובה התחתנתם, האופוריה מציפה אתכם ואתם מסתובבים שלובי ידיים לאורך נהר הוולטבה עם לבבות בעיניים. זוהי בהחלט תחושה נפלאה, רק אל תשכחו בתוך כל האושר הזה לטפל בשלב הלפני האחרון בתהליך והוא לדאוג לתרגום תעודת הנישואין לעברית, לוודא שהיא חתומה ולאסוף או לדאוג למשלוח שלה לארץ בדואר רשום.
  • הנחיתה בנתב"ג מחזירה אתכם אל המציאות – היישר לזרועות הבירוקרטיה הישראלית. צעד אחרון בהחלט עומד לפניכם והוא העברה של תעודת הנישואין האזרחית למשרד הפנים, על מנת להירשם חוקית כבני זוג.

חבילת נישואים אזרחיים

התהליך כולו ארוך ומורכב ללא ספק, אך אפשרי בהחלט. למעוניינים להקל על עצמם ולהוריד את נטל הבירוקרטיה, הצ'כית בעיקר, יכולים לפנות אל אחת מסוכנויות הנסיעות הרבות המציעות חבילת נישואים אזרחיים. בחבילה כלול הטיפול בכל הניירת כולל תרגומים וחתימות, הסעות והעברות, טיסות ומלון ואפילו מוסיקת רקע ובקבוק שמפנייה.

כמובן שהחבילות מגוונות במחיר וגם באפשרויות הכלולות בהן מהעברות בלימוזינה ועד טקס חתונה בכדור פורח. הכל שאלה של מחיר ושל הרצון להגשים חלום, ובשורה תחתונה העיקר שיהיה זה יום שכולו הנאה והתרגשות.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

נישואין אזרחיים עם אזרח זר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו